Okna

Posiadamy w swej ofercie okna z najlepszych profili dostępnych na rynku: Veka, system profili AD Thysssen, Deceuninck, Bruegmann. Oferujemy okna zarówno w tradycyjnym systemie otwierania jak i w systemie przesuwnym, w wielu kolorach i kształtach. Systemy okienne i drzwiowe wraz z całą paletą profili uzupełniających dają niemal nieograniczoną swobodę w projektowaniu.

Nasze okna można wyposażyć w wiele elementów dodatkowych tj:

– szyby antywłamaniowe, bezpieczne
– okucia antywłamaniowe
– szyby przeciwsłoneczne, ornamentowe
– szprosy wewnątrzszybowe, konstrukcyjne, naklejane w wielu kolorach i szerokościach
– ciepłą ramkę
– klamki z kluczykiem, secustic
– zatrzask balkonowy
– rolety antywłamaniowe
– stopniowany uchył

Wieloletnia współpraca z profesjonalnymi firmami pozwala nam zaoferować najlepsze okna w konkurencyjnych cenach.

Posiadamy w ofercie następujące okna :

 

System okienny VEKA Alphaline 90

 1. System o głębokości zabudowy 90 mm i 6-komorowej geometrii.
 2. Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 24 do 50 mm.
 3. Doskonałe parametry izolacyjności cieplnej już przy zastosowaniu oszklenia 24 mm.
 4. Współczynnik przenikania ciepła Uw osiągający nawet do 0,9 W/m2K przy zastosowaniu potrójnego oszklenia i klina docieplającego wypełniającego komorę.
 5. Grubość ścianek profila spełniająca najwyższe standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 12608).
 6. Potrójny układ uszczelek z uszczelką środkową zapewniający doskonałą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Szare uszczelki mocowane fabrycznie w trakcie procesu ekstruzji, możliwe do łączenia ze sobą poprzez zgrzewanie.
 7. Wzmocnienia stalowe znane z profili 70-milimetrowych, zapewniające stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność.
 8. Zgrabne wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach nawiązujące do profili Softline. Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy na poziomie 118 mm zapewniająca większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
 9. Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie poprzez kilka ścianek profila.
 10. Możliwe dodatkowe mocowanie nośnych elementów okuć we wzmocnieniu stalowym.
 11. Zastosowanie takiej samej liczby okuć, jak w systemach 70-milimetrowych.
 12. Dostępność szerokiej palety kompatybilnych elementów łącznych i uzupełniających z 70-milimetrowych systemów profili VEKA.

 

System okienny VEKA Effectline

 1. System o głębokości zabudowy 70 mm i 5-komorowej geometrii.
 2. Grubość ścianek zewnętrznych profila 2,8 – 3,2 mm, co spełnia najwyższe standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 12608).
 3. Współekstrudowane uszczelki zewnętrzne o specjalnej konstrukcji chronią przed przenikaniem zimnego powietrza i wilgoci.
 4. Wzmocnienia stalowe znane z innych sprawdzonych profili 70-milimetrowych, zapewniające stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność.
 5. Zgrabne wzornictwo o eleganckiej i klasycznej optyce Perfectline.
 6. Bardzo niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca 109 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
 7. Pewny montaż standardowych okuć w skrzydle i ramie.
 8. Dostępność szerokiej palety kompatybilnych elementów łącznych i uzupełniających z 70-milimetrowych systemów profili VEKA Perfectline.

 

Systemy okienne VEKA Perfectline AD
Wszystkie linie profili Perfectline ekstrudowane są wyłącznie na stabilizatorach wapniowo-cynkowych. Nie zawierają zatem stabilizatorów ołowiowych.

 1. 5-komorowy system o głębokości zabudowy (szerokości ramy) wynoszącej 70 mm zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie: Przy zastosowaniu szyby standardowej (Us=1,0 lub 1,1 W/m2K) uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła U=1,2 do 1,3 W/m2K. Przy zastosowaniu oszklenia o jeszcze niższym współczynniku przenikania termicznego, możliwe jest nawet osiągnięcie U<1,0 W/m2K
 2. Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 14 do 42 mm bez konieczności użycia dodatkowych profili.
 3. Grubość ścianek zewnętrznych profila ≥ 2,8 mm, czyli parametry spełniające najwyższe standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 3.12608).
 4. Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewniający bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) – umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.
 5. Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie znajduje się komora przeznaczona na wzmocnienie stalowe zamknięte, natomiast w skrzydle – na wzmocnienie otwarte podwójnie sfalowane (rozwiązanie wyjątkowe w technice okiennej).
 6. Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków. Możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, lub dzielących konstrukcję okna.
 7. Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca tylko 118 mm zapewnia większa powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
 8. Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych.
 9. Gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC – materiału podlegającego 100% recyklingowi.
 10. 13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje solidne zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.
 11. Pewne osadzenie szyby w profilu na głębokość 24 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.
 12. Uszczelki w kolorze „popielaty” lub „karmel” dopasowane do wykończenia profili – podnoszą estetykę okien.
 13. Przy zastosowaniu odpowiedniego oszklenia system umożliwia spełnienie warunków dla 6 klasy izolacji akustycznej, czyli stłumienie hałasu dochodzącego do 50 dB (np. droga szybkiego ruchu z natężeniem do 5000 pojazdów/godz.).

 

ARCADE

Trwałość na lata

Zastosowane rozwiązania techniczne gwarantują bezproblemowe użytkowanie okien przez wiele lat. Konstrukcja profili Arcade uniemożliwia przedostawanie się wody do komory głównej, a więc zapobiega korozji wzmocnień. Z kolei 20 milimetrowy wrąb szybowy zapewnia optymalne zachodzenie profilu na szybę, a dzięki temu jej bezpieczne i stabilne osadzenie.
 

Estetyka i funkcjonalność

Okna z profili Arcade zdecydowanie wyróżniają nowoczesne, zaokrąglone linie. Są wyrazistym elementem elewacji i charakterystycznym detalem wnętrza. Ale profile Arcade to nie tylko wyjątkowa estetyka. To także bardzo dobre parametry termoizolacyjności i dźwiękochłonności oraz bezpieczeństwo i najwyższa funkcjonalność. Różne kształty skrzydeł pozwalają dostosować okno do każdego stylu architektonicznego.
 

Kolorystyka

Okna wcale nie muszą być białe. Ich kolor można dobrać tak, aby współgrał z kolorami otoczenia, elewacji i wnętrza. Profile Arcade dostępne są w 6 standardowych wersjach kolorystycznych oraz w 18 kolorach specjalnych.

1. możliwość użycia pakietów szybowych – termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych o     grubości od 8 do 47 mm
2. dwustopkowa listwa przyszybowa zwiększająca ochronę przed włamaniem
3. dwie uszczelki przylgowe zapewniające optymalną termoizolację
4. sztywne, precyzyjnie dopasowane wzmocnienia gwarantujące stabilność okien
5. budowa 5-komorowa zapewniająca znakomite parametry izolacyjności cieplnej

OPTIMA

Użyteczna technologia
Profil pięciokomorowy zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Głębokość zabudowy 70 mm gwarantuje dużą sztywność okna, którą dodatkowo zwiększa system specjalnych wzmocnień oraz pozwala na uzyskanie większej powierzchni przeszklonej. Bezpieczne i stabilne osadzenie szyby jest możliwe dzięki 20-milimetrowemu wrębowi, który zapewnia maksymalne zachodzenie profilu na szybę. Z kolei lepsze zabezpieczenie przed włamaniem to zasługa zoptymalizowanego zaczepu do listew wykończeniowych. Listwy te pozwalają również dostosować okno do każdego stylu budynku. Zgrzewalna uszczelka wielofunkcyjna wykonana została z nowoczesnego, odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa TPE.

 

Funkcjonalna estetyka

Optima to klasyka w najlepszym stylu. Jest to idealne rozwiązanie dla poszukujących w architekturze prostej formy i smukłych linii. Systemy okienne Optima wyróżnia obniżona konstrukcja profili, dzięki której do pomieszczenia wpada zdecydowanie więcej światła. Parametry techniczne zapewniają komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń – ciszę i ciepło.

 

Specyfikacja techniczna

1. profil 5-komorowy o głębokości zabudowy 70 mm
2. głębokość zabudowy 70 mm gwarantuje dużą sztywność okna, którą dodatkowo zwiększa system specjalnych wzmocnień  oraz pozwala na uzyskanie większej powierzchni przeszklonej

3. zgrzewalna uszczelka wielofunkcyjna wykonana z nowoczesnego, odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa TP
4. bezpieczne i stabilne osadzenie szyby dzięki 20 mm wrębowi, który zapewnia maksymalne zachodzenie profilu na szybę

 

PRESTIGE

Prestige to ciepło i cisza. Doskonałe parametry termoizolacyjne zagwarantują Ci zachowanie przyjemnego klimatu w każdym wnętrzu – gwarantuje to głębokość zabudowy do 76 mm. Profil Prestige w wersji Passive House ma także dodatkowe wypełnienie pianką, co pozwala na uzyskanie znakomitego współczynnika izolacji termicznej U= 0,74 W/(m²K) oraz najlepszą możliwą izolację akustyczną.

Nieprzeciętna trwałość
Profil został tak zaprojektowany, abyś mógł bezproblemowo użytkować swoje okna przez wiele lat. Zgrzewalna uszczelka, koekstrudowana w procesie produkcji profilu, wykonana została z nowoczesnego, odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa TPE. Warto także zwrócić uwagę na system odprowadzania wody z profilu uniemożliwiający przedostawanie się wody do wewnątrz, a tym samym zapobiegający korozji wzmocnień. Z kolei 25 milimetrowy wrąb szybowy zapewnia maksymalne zachodzenie profilu na szybę, a dzięki temu jej bezpieczne i stabilne osadzenie.

 

Pełne bezpieczeństwo
Twój dom może być teraz naprawdę bezpieczny. Profile Prestige pozwalają na zastosowanie pakietu szybowego o maksymalnej grubości do 45 mm oraz na wykorzystanie skutecznych okuć antywłamaniowych. Unikalny zaczep listwy przyszybowej zapewnia lepsze zabezpieczenie przed włamaniem.

 

Kolorystyka

Kolor profili można dobrać tak, aby współgrał z kolorami otoczenia, elewacji i wystrojem wnętrza. Profile Prestige dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych: paleta barw Renolit, specjalne folie Titanium Plus, struktura Decoroc – opatentowany przez Deceuninck proces lakierowania dający w piękne, satynowe wykończenie oraz nakładki aluminiowe pokrywane farbą na dowolny kolor RAL.

1. możliwość użycia pakietów szybowych 5 termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych

o grubości 8-45 mm

2. dwustopkowa listwa przyszybowa 4 zwiększająca ochronę przed włamaniem

3. przylga szybowa o wysokości 25 mm zapewniająca optymalną termoizolację i zapo-

biegająca skraplaniu wody

4. uszczelka centralna dodatkowo poprawiająca parametry termoizolacyjności

5. sztywne, precyzyjnie dopasowane wzmocnienia gwarantujące stabilność okien

6. dwie uszczelki przylgowe zapewniające optymalną termoizolację